Microsoft Workplace Analytics ابزاری جدید و قدرتمند جهت تجزیه و تحلیل های سازمانی میباشد. این ابزار به صورت یک add-on به پلان Enterprise آفیس ۳۶۵ افزوده شده است.

نتایج تحقیقی که اخیراً توسط موسسه فارستر و به سفارش مایکروسافت انجام شده نشان می دهد که  اولویت سازمان ها در سال های آتی افزایش بهره وری و اثربخشی کارکنان خواهد بود. همچنین بر اساس این تحقیق بسیاری از سازمان ها از عدم وجود نرم افزاری جامع  برای تفسیر داده های سازمانی جهت بهبود عملکرد و بهره وری گله مند بوده اند. بنابراین لزوم ارائه این نرم افزار توسط مایکروسافت بر پایه یک تحقیق جامع و نیازسنجی بازار بوده است و معنی آن این است که مایکروسافت در مواجهه با مشتریان سازمانی بسیار هوشمند و دقیق عمل می کند.

Transform-your-organization-with-Microsoft-Workplace-Analytics-1

البته ممکن است برای برخی از افراد چنین کنترل هایی از سوی سازمان ها به عنوان رویکردی تهاجمی و نامطلوب تعبیر شود اما مایکروسافت در پی توسعه نرم افزاری بوده که نه تنها بهره وری و اثر بخشی کارکنان افزایش یابد بلکه به رضایت کارکنان و آرامش آنها در انجام شرح وظایفشان منجر شود. چرا که به صورت سنتی ممکن است کارکنان زمان زیادی را صرف اموری کنند که نتیجه آن کاهش احساس رضایت از زمان انجام کار باشد.

به عنوان مثال نتیجه به کارگیری این نرم افزار در شرکت بزرگ املاک سی بی آر ای جلوگیری از هدر رفت زمان کاری ۱۲۰۰ کارمند به میزان ۱۰۰ ساعات در هفته بوده که  علاوه بر بهبود عملکرد سازمان در مواجهه با مشتریان و کاهش هزینه های شرکت در مدیریت زمان، در ایجاد احساس بهتر در کارکنان اثرگذار بوده است.

Untitled

در توضیحات آقای آلیم رایانی، یکی از مدیران بخش آفیس ۳۶۵ مایکروسافت اینطور عنوان شده که این نرم افزار جدید در واقع نسخه به روز شده نرم افزار قبلی شرکت به نام MyAnalytics بوده که از توسعه نرم افزار یک شرکت نوپا در سیاتل آمریکا به نام ولومتریکس که در سال ۲۰۱۵ توسط مایکروسافت خریداری شد، بوجود آمده است. این نرم افزار جدید با دریافت اطلاعاتی نظیر زمان صرف شده برای ایمیل ها، مدت زمان صرف شده در جلسات و همچنین ساعات اضافه کار به افزایش بهره وری سازمانی و اثربخشی کارکنان کمک شایانی می کند.

منبع : Office Blog ، Winphone