پس از سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی فن‌آوری ابری در قاره‌ی اروپا، حال ساتیا نادلا و برد اسمیت، برنامه‌ای ۴ روزه را تدارک دیده‌اند تا درباره‌ی دگرگونی‌های دنیای دیجیتال، سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی فضای ابری و و سیاست‌های این شرکت در این زمینه، بیشتر سخن بگویند.
اینطور که با نام دگرگونی دنیای دیجیتال شناخته می‌شود، قرار است در شهرهای دوبلین، پاریس، برلین و لندن رخ دهد و مایکروسافت با شرکا، مشتریان، توسعه‌دهندگان و رهبران دولت‌ها ملاقاتی داشته باشد. در طی کنفرانس این شرکت در دوبلین، نادلا از دو برابر کردن زیرساخت‌های مربوط به فضای ابری در قاره‌ی اروپا سخن گفت. همچنین نادلا از سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری شرکتش در این زمینه سخن گفت که باعث توانمندسازی شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای اروپا خواهد شد.

ما در حال سرمایه‌گذاری سنگینی در زیرساخت‌های مربوط‌‌ به فن‌آوری ابری برای پاسخ‌گویی به تقاضای روبه‌رشد مشتریان و همکاران‌مان در اروپا هستیم. هدف ما ساخت پلتفرمِ ابریِ هوشمند و قابل‌اطمینان است تا هر شخص و سازمانی را قدرتمند‌تر سازد. اکنون بهترین زمان برای افراد و سازمان‌های اروپایی است تا فرصت‌های جدیدی را در پیش‌روی خود ایجاد کنند.

-ساتیا نادلا

اخیرا مایکروسافت خبر از ساخت دیتاسنتر در فرانسه، انگلیس و آلمان را داده است که از سرویس‌هایی چون آژور، آفیس ۳۶۵ و داینامیک ۳۶۵ بهره می‌برند. همچنین این شرکت اخیرا دیتاسنترهای موجود در اتریش، هلند، فنلاند و ایرلند را راه انداخته است. لازم‌به ذکر است که اخیرا مایکروسافت کتابی را نیز در زمینه‌ سیاست‌های موجود در دنیای ابری منتشر کرده است که خبر از جدیت مایکروسافت در این زمینه می‌دهد.

 

منبع : Winbeta, Winphone.ir