شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا با استفاده از سیستم‌های پردازش ابری نرم‌افزارهای آفیس ۳۶۵ را با امکاناتی هوشمند و جدید همراه سازد.

به گزارش ایتنا، تقریبا هر کسی که اخبار مربوط به شرکت مایکروسافت را دنبال کند، می‌داند که این شرکت در طول چند ماه اخیر به‌شدت بر روی سیستم‌های پردازش ابری تمرکز داشته است. حال جدیدترین خدمات ابری این شرکت به بهبود یکی از بهترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارهای آن اختصاص یافته است و قرار است تا نرم‌افزار آفیس ۳۶۵ به کمک این مزایا با پیشرفتی چشمگیر روبرو گردد.

مزایای مربوط به نرم‌افزار Word Online به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند به‌صورت مستقیم از داخل نرم‌افزار یاد شده به موتور جست‌وجوی بینگ دسترسی داشته و بتوانند امکانات مورد نیاز خود را جستجو کنند.

این مزایا برای نرم‌افزار Outlook به نحوی تنظیم شده است که سیستم مدیریت پست‌های الکترونیکی بر روی آن بسیار سریع‌تر و هوشمندانه‌تر عمل می‌کند و قابلیت‌هایی مانند فیلتر کردن پیام‌ها یا پاسخ دادن به ایمیل‌ها، بسیار ساده‌تر شده‌اند.

این قابلیت‌ها بر روی نرم‌افزار PowerPoint به نحوی عمل می‌کنند که به گفته مایکروسافت فایل‌های ارائه محتوای این نرم‌افزار خواهند توانست انعطاف‌پذیرتر و جذاب‌تر باشند.