گروه تحقیقاتی و بازرسی Forrester اعلام کرد مایکروسافت از نظر راهکارهای همکاری سازمانی (Enterprise Collaboration) در صدر شرکت های دنیا قرار دارد. بر طبق گزارش این بنیاد که برای سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶ منتشر شده، مایکروسافت شرکت های Salesforce, IBM, Jive را پشت سر قرار داده و در صدر قرار گرفته است.بر طبق گزارش بنیاد Forrester سرویس Yammer که بخشی از Office 365 است، نقش عمده ای را در رسیدن مایکروسافت به قله شرکت های سازمانی بازی کرده است. در گزارش این شرکت آمده:

Yammer هسته اصلی آفیس ۳۶۵ را تشکیل می دهد که امکان اتصال سازمان ها و عملکردهای سازمانی را فراهم می سازد، این هسته شرایط این ارتباط و همکاری سازمانی را فراهم کرده است، اما به مرور میزان تعاملات از طریق اپلیکیشن هایی که در مجموعه آفیس ۳۶۵ ادغام شده اند همچون امکان مکالمه، تبادل فایل ها، اشتراک تقویم، و یادداشت ها در حال افزایش است. مجموعه آفیس ۳۶۵ در مرکز چشم انداز مایکروسافت قرار دارد: اجزای این گروه بر بستر قدرتمند Azure Active Directory در ارتباط و هماهنگی بی نظیر و قدرتمندی قرار می گیرند.

ّForrester-2016-Q4

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، مایکروسافت با اختلاف زیادی از پلتفرم های Jive ، IBM و Salesforce به عنوان لیدر اصلی این حوزه قرار گرفته است.

در مجموع بنیاد Forrester تعداد 9 شرکت پیشتاز ارایه کننده پلتفرم های همکاری سازمانی را مورد بررسی قرار داده، و بر اساس گزارش این بنیاد مایکروسافت توانسته بهترین تجربه را برای مشتریان راهکارها و محصولات سازمانی فراهم کند، چرا که در مجموع مایکروسافت توانسته بستر مناسب تری برای تبادلات مشتریان سازمانی و ادغام بهتر اپلیکیشن های سازمانی را بهتر از هشت شرکت دیگر ارایه کننده خدمات سازمانی فراهم سازد.

منبع : onmsft.com و winphone.ir